Щедрик

Жанр
драма, історія
Країна
Польща, Україна
У ролях
Яна Корольова, Поліна Громова, Джоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Анастасія Матешко, Олександр Половець
Рік
2023
Режисер
Олеся Моргунец-Исаенко
Час
122

Події розгортаються у Івано-Франківську, тодішньому Станіславові, починаючи з Івано-Франківську. Одна імперія витісняє іншу, правлячі режими ворогують, стрімко змінюється світ довкола. У одному будинку по сусідству жили кілька сімей різних національностей – українці, поляки, німці та євреї. Буремні події не залишили шансів на щасливе спокійне життя ні для кого з дорослих. Завдяки викладачці співів Софії (Яна Корольова) шанс бодай на якийсь час почуватися безпечно отримали діти. Разом вони співали, забуваючи про страшне сьогодення і мріючи про щасливе майбуття.

Історична драма «Щедрик» знята у копродукції України та Польщі. Режисувала Олеся Моргунець-Ісаєнко за сценарієм Ксенії Заставської. Аби дотримуватися історичної достовірності, багато консультувалися з істориками та краєзнавцями, представниками різних діаспор. Фінансування проекту здійснене у рівних частинах українською та польською сторонами. Українську частку фінансування взяло на себе Держкіно.

Рецензія

Фільтри