• Головна
  • «Білий» квиток: чи призвуть з ним до армії
13:41, 10 червня 2022 р.

«Білий» квиток: чи призвуть з ним до армії

Придатність особи до військової служби визначається категорією, за якою виданий «білий» квиток.

Через вторгнення Росії, в Україні оголошений воєнний стан та загальна мобілізація. Однак, деякі категорії осіб можуть звільнятися від військової служби. «Білий» квиток означає категорію придатності людини до служби від виду та ступеня захворюваності особи. Ступінь придатності визначає Військово-лікарська комісія (ВЛК)

«Білий» квиток: чи призвуть з ним до армії, фото-1

Що таке «білий» квиток

Військовий квиток – це документ, у якому вказана придатність або непридатність людини до служби за висновками Військово-лікарської комісії.

«Білий» квиток – це розмовне визначення військового квитка для тих осіб, які не придатні до військової служби за станом здоров'я та/або з інших причин не служили у збройних силах.

Кого можуть мобілізувати з «білим» квитком

Фахівці зазначають, що ВЛК може винести одну з наступних постанов:

«Обмежено придатний до військової служби» «Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час» «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку»

Під час воєнного стану громадяни, що «обмежено придатні до військової служби» та «непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час», можуть служити в армії та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу.

Особи, які мають «білий» квиток категорії «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку», звільняються від мобілізації та не підлягають призиву.

Куди можуть призвати осіб, що мають обмежену придатність до військової служби

Під час призову на службу, враховується стан здоров’я осіб з обмеженою придатністю. Військово-лікарська комісія визначає, які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

Відповідно до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», що затверджено Міністерством оборони України, особи з обмеженою придатністю не можуть бути мобілізованими до певних підрозділів.

Так, згідно з Положенням:

визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд; військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Нагадаємо, що в Україні розширили перелік осіб, які мають право перетинати державний кордон. Тепер легально виїздити за межі України може значно більше чоловіків, які мають певні професії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#призовник #мобілізація
live comments feed...