• Головна
  • Сусіднє місто з Шепетівкою хочуть перейменувати
13:33, 16 червня 2022 р.

Сусіднє місто з Шепетівкою хочуть перейменувати

Сусіднє місто з Шепетівкою хочуть перейменувати

У четвер, 16 червня на сесії міськради Новограда-Волинського Житомирської області депутати проголосували за зміну назви міста на історичну – Звягель. Це рішення підтримали 22 з 30 присутніх депутатів, проти та утрималися по четверо.

На початку сесії депутат Олександр Поліщук вніс пропозицію про зняття з порядку денного питання про зміну назви міста, але її не підтримали: «за» проголосували четверо депутатів. Після цього депутатка Світлана Крапівницька попросила ще раз повернутися до голосування за пропозицію про зняття питання щодо перейменування міста. За це проголосували 17 депутатів – цих голосів не вистачило для прийняття рішення.

Після виступів депутатів та представників ініціативної групи питання про повернення Новограду-Волинському історичної назви «Звягель» поставили на голосування. За це рішення проголосували 22 з 30 присутніх депутатів.

Зазначимо, що рішення про остаточне перейменування міста має ухвалити Верховна Рада. Тож тепер депутати повинні звернутися до парламенту з відповідним проханням. Але перед цим таке рішення ще має підтримати Житомирська облрада.

Зазначимо, що дата заснування міста невідома, але перша згадка про нього датується 1256 роком. До 1795 року місто називалося Звягель, а назву Новоград-Волинський отримало під час перебування під російською імпреією. Місто є районним центром, у ньому проживає понад 55 тис. людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шепетівка #новини #сайт міста
live comments feed...