• Головна
  • На Хмельниччині вода у третині криниць забруднена нітратами
10:35, 17 липня 2022 р.

На Хмельниччині вода у третині криниць забруднена нітратами

На Хмельниччині вода у третині криниць забруднена нітратами

У деяких вміст нітратів перевищував нормативи більш ніж уп'ятеро

У Хмельницькій області вода з майже третини досліджених криниць забруднена нітратами й небезпечна для вживання.

Такого висновку дійшли фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.

Загалом у 2022 році вони вже дослідили 248 зразків води з криниць. З них 80 або 32,2 % зразків не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". За інформацією Хмельницького ОЦКПХ, якість води досліджували за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Особливу увагу спеціалісти звертали на криниці індивідуального користування, з яких споживають воду діти до трьох років. Адже в Україні вже зафіксовано випадки отруєння малюків сумішами, приготованими з використанням неякісної питної води з криниць.

При нормативних значеннях вмісту нітратів у воді не більше 50 мг/л, вони були виявлені у значно більших кількостях.

Так, у Хмельницькому районі нітрати в окремих криницях перевищували гігієнічні нормативи більш, ніж у 5 разів.

В Ярмолинецькій територіальній громаді показник був більшим за норму в 2,9 рази, у Теофіпольській тергромаді — у 2,3 рази.  

В Ізяславській територіальній громаді Шепетівського району вміст нітратів у перевірених криницях перевищував норму у 2,5 рази.  

У Кам`янець-Подільському районі ситуація не краща. В окремих населених пунктах вміст нітратів у воді перевищений, подекуди, у 5,3 рази. У деяких криницях загального та індивідуального користування с. Кадиївці вміст нітратів перевищено в 1,3 – 4,5 рази, у с. Оринин — у 1,4 – 4,7 рази, у с. Довжок — у 1,8 – 5,3 рази.

З огляду на такі дані у Хмельницькому ОЦКПХ застерегли споживати воду лише з перевірених джерел централізованого та деценталізованого водопостачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шепетівка #вода #заруднення
live comments feed...