• Головна
  • Українцям спростили процедуру отримання Карти поляка: які тепер правила
09:45, 19 липня 2022 р.

Українцям спростили процедуру отримання Карти поляка: які тепер правила

Українцям спростили процедуру отримання Карти поляка: які тепер правила

Рада міністрів Польщі опублікувала зміни до процедури отримання Карти поляка. Відтепер отримання Карти поляка для громадян України спрощено.

Згідно з оновленням, українці, які відповідають вимогам, можуть подати документи на отримання чи продовження терміну дії Карти поляка на території Польщі. Раніше громадяни України повинні були звертатися до польського консульства в Україні.

Запроваджені зміни стануть чинними через два тижні. Стандартний термін розгляду заявки до двох місяців від дня подачі документів. Оформлення Карти є безкоштовним.

Процедура отримання залишається без змін:

  • зверніться до будь-якого воєводства в Республіці Польща, щоб записатися на прийом;
  • подайте заяву та необхідні документи. Ви можете надати оригінал свідоцтва про народження чи інший документ вашого предка з позначкою національності «поляк»;
  • пройдіть співбесіду. Розмова відбуватиметься польською мовою, щоб перевірити ваш рівень знання мови. Будьте готові, що вас питатимуть про історію Польщі та місцеві традиції;
  • підпишіть Декларацію про приналежність до польського народу.

Карта дійсна протягом 10 років від дня видачі. Щоб продовжити термін дії Карти, треба подати відповідну заяву не пізніше, ніж за 3 місяці до її закінчення терміну дії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#польща #карта поляка
live comments feed...