• Головна
  • Жителям Шепетівщини нагадують про відповідальність за спалювання сухостою
14:19, 7 вересня 2022 р.

Жителям Шепетівщини нагадують про відповідальність за спалювання сухостою

Жителям Шепетівщини нагадують про відповідальність за спалювання сухостою

Осінь – гарячий сезон для паліїв. Опале листя, рештки з городів, – а в результаті – все в диму! На жаль, трапляються випадки, коли спалювання сухостою призводить до пожеж в екосистемах, які інколи переростають в масштабні лісові пожежі!

 Спалювання листя та іншого сухостою завдає шкоди довкіллю і здоров’ю людей. За таке правопорушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А підпал сухої рослинності у період воєнного часу може розцінюватись як диверсія.

 Нагадуємо що за порушення правил благоустрою щодо спалювання листя, гілля, сухостою, сміття, побутових та інших відходів передбачена адмінвідповідальність (ст.152 КУпАП): штраф на громадян – від 340 до 1360 гривень і на посадових осіб та підприємців – від 850 до 1700 гривень відповідно. Крім того, підвищено штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем. Таке порушення за ст. 77-1 КУпАП загрожує палієві від 3 060 до 6 120 гривень штрафу, а для посадовців — від 15 300 до 21 420 гривень. Якщо ж такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, то громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 120 до 12 240 гривень, посадовців – від 21 420 до 30 600 гривень. Бережіть себе та природу!

Жителям Шепетівщини нагадують про відповідальність за спалювання сухостою, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шепетівка сіті #новини #сайт міста
live comments feed...