• Головна
  • ЄС скасовує платний роумінг для України: раніше це стосувалося лише країн Євросоюзу
12:09, 14 вересня 2022 р.

ЄС скасовує платний роумінг для України: раніше це стосувалося лише країн Євросоюзу

ЄС скасовує платний роумінг для України: раніше це стосувалося лише країн Євросоюзу

Європейський Союз запровадить Україну в зону свого безкоштовного роумінгу. Це дозволить українцям по всьому ЄС та на батьківщині користуватися послугами своїх мобільних операторів та не платити за дзвінки з-за кордону.

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фонд дер Ляйєн.

ЄС скасовує платний роумінг для України: раніше це стосувалося лише країн Євросоюзу, фото-1

"Ми дамо можливість Україні максимально використати її потенціал. Спираючись на успіх шляхів солідарності для забезпечення безперебійного доступу до єдиного ринку", – повідомила вона під час свого виступу 14 вересня, який транслювався у Twitter.

Що таке роумінг?

Роумінг – послуга, яка дозволяє користуватися вашим мобільним оператором у будь-якій точці світу, не змінюючи тарифи, сім-карту. Наприклад, якщо українець користується своїм телефоном у Єгипті, він автоматично підключається до місцевих операторів мобільного зв'язку.

І якщо йому дзвонять з України в той момент, коли він перебуває в Єгипті, доведеться оплачувати дзвінок, вартість якого залежить від оператора. Загалом така плата суттєво вища, ніж вартість дзвінків у межах однієї країни.

А який роумінг діє всередині ЄС?

Для країн ЄС з 2017 року умовно діє "внутрішня мережа". Поляк може користуватися своїм телефоном у Німеччині так само, як і вдома. Тариф не змінюється, за роумінг не потрібно платити. Таке правило запровадили для мобільності через часте пересування жителів ЄС усередині Союзу.

Після початку повномасштабної війни європейські мобільні оператори з власної ініціативи запропонували біженцям безкоштовний роумінг на обмежений час. Це мало вирішити проблему комунікації між біженцями та їхніми сім'ями, які залишилися в Україні.

Що змінять нові правила?

Українці матимуть такі ж можливості користуватися мобільним зв'язком, як і жителі країн ЄС. По-перше, це спростить комунікацію. По-друге, символічно дає можливість українцям наблизитись до повноцінної євроінтеграції.

Важливо також зазначити, що навіть після закінчення війни українці зможуть подорожувати до ЄС та скористатися нагодою не платити за роумінг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...