• Головна
  • У приміщеннях УПЦ (МП) знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян РФ
11:37, 23 листопада 2022 р.

У приміщеннях УПЦ (МП) знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян РФ

У приміщеннях УПЦ (МП) знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян РФ

СБУ прозвітувала про завершення безпекових заходів у церквах московського патріархату.

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та в приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

"У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд та 850 осіб. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів, – повідомили в пресслужбі СБУ. – Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка".

У приміщеннях УПЦ (МП) знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян РФ, фото-1

Як розповіли у спецслужбі, на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства "Антван". При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії "ANTVAN GROUP" – громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

Крім того, у ході безпекових заходів виявлено: проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та парафіяльних школах, у тому числі для пропаганди "русского мира"; готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів та декілька тисяч російських рублів. Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

"Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства, – кажуть у пресслужбі правоохоронного відомства. – Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СБУ #МПЦ #Лавра
live comments feed...