• Головна
  • У Шепетівській багатопрофільній лікарні стала доступною нова процедура для пацієнток гінекологічного відділення - гістероскопія
17:18, 5 квітня 2023 р.

У Шепетівській багатопрофільній лікарні стала доступною нова процедура для пацієнток гінекологічного відділення - гістероскопія

Ендоскопічні методи діагностики та лікування знайшли широке застосування практично в кожній галузі медицини — не виняток і гінекологія. На сьогоднішній день пацієнткам акушерсько-гінекологічного відділення КНП “Шепетівська багатопрофільна лікарня” доступна така процедура, як гістероскопія.

Гістероскопія – сучасний малоінвазивний спосіб обстеження і лікування порожнини матки. В матку вводиться тонкий зонд з оптичним датчиком на кінці. Датчик сканує і передає дані на монітор, завдяки чому гінеколог у режимі реального часу може оцінити стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки. У разі необхідності за допомогою того ж зонда можна зробити деякі хірургічні маніпуляції прямо в матці, а також перевірити стан пацієнтки після попередніх маніпуляцій.

Цей метод дозволяє виконувати як діагностичні, так і лікувальні процедури, з мінімальною травматизацією, без додаткових розрізів і абсолютно безболісно, так як процедура з лікувальною метою відбувається під внутрішньовенним наркозом.

Покази для проведення діагностичної гістероскопії:

– Порушення менструального циклу.

– Непліддя.

– Кровомазання в менопаузі.

– Підозра на захворювання: субмукозна лейоміома матки, поліпи ендометрію, аномалії розвитку матки, аденоміоз, внутрішньоматкові синехії (зрощення), ранні стадії раку ендометрію, залишки плідного яйця або чужорідне тіло в порожнині матки.

– Невиношування вагітності.

– Оцінка ефективності та контроль під час проведення гормонотерапії.

Покази для проведення лікувальної гістероскопії:

– Наявність у порожнині матки поліпів ендометрію.

– Потовщення ендометріального шару (гіперплазії).

– Наявність міоми матки, розташованої під ендометрієм.

– Наявність внутрішньоматкових перегородок і зрощень стінок органу.

– Видалення з порожнини матки контрацептиву типу ВМС.

Протипокази для проведення гістероскопії:

– запальні процеси в сечостатевій системі,

– інфекційні захворювання в гострій стадії,

– пухлина на шийці матки,

– рясні кровотечі, тощо.

У акушерсько-гінекологічному відділенні КНП “Шепетівська багатопрофільна лікарня” процедуру гістероскопії з лікувальною метою проводить лікар-акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії Габінет Сергій Петрович.

Також процедуру гістероскопії з діагностичною метою виконують лікарі жіночої консультації.

Даний вид обстеження жінка не може призначити собі самостійно, обов’язковим є попередній огляд лікаря-гінеколога Шепетівської багатопрофільної лікарні та його рекомендація.

Лікарі-гінекологи КНП “Шепетівська багатопрофільна лікарня” наголошують на важливості щорічного профілактичного огляду для профілактики онкологічних та інших захворювань. Тому не зволікайте з візитом до наших спеціалістів, адже тут вам нададуть кваліфіковану лікарську допомогу та допоможуть діагностувати гінекологічні та акушерські патології різної етіології та ступеня важкості.

У Шепетівській багатопрофільній лікарні стала доступною нова процедура для пацієнток гінекологічного відділення - гістероскопія, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шепетівська лікарня
live comments feed...