10:25, 14 квітня 2023 р.
На Хмельниччині відкрили новий туристичний маршрут підземеллями
Археологи й працівники Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” вичистили підземелля фортеці і на 15-метровій глибині можна побачити ворота, котрими користувалися в XVI столітті. А в XVII – в’їзд був засипаний для укріплення замку. Саме це підземелля туристи зможуть відвідати уже з 22 квітня.
Досі екскурсії підземеллями XІV-XV століть не проводили. На 15-метровій глибині відкривається доступ до найдревнішої частини фортеці, розповідає Суспільному директор заповідника “Межибіж” Олег Погорілець.
Найнижчу частину фортеці у XVII столітті засипали землею і камінням для її укріплення, говорить Олег Погорілець.
"Все це було засипано ще у XVII столітті для того, щоб фортеця біла міцніша проти ядер ворожих. Ми з вами бачимо скелет фортеці. Якщо ззовні ми бачимо м’язи, то ось тут це скелет, на якому тримається ця фортеця. І ось саме це ми хочемо показати нашим відвідувачам у сезоні 2023", — каже Олег Погорілець.
За словами Олега Погорільця, на 13-метровій глибині археологи відкопали браму XІV-XV століть.
"Ми з вами перебуваємо у Барбакані, місці, де раніше був в’їзд у фортецю. Ми можемо побачити ось тут спеціальні пази в стіні, коли решітка, що була зверху, падала, коли ворог раптово нападав. Пізніше до нього було прибудовано в XVI столітті бастіон і в’їзд було перенесено. Але ось це місце є унікальним тим, що таких споруд, буквально, в Україні залишилося одиниці. Тому, що це період XІV-XV століть", — розповідає директор історико-культурного заповідника "Межибіж".
Східний бастіон розташовувався на трьох поверхах і налічував 150 бійниць, розповідає Олег Погорілець.
"Ми з вами перебуваємо в східному бастіоні. Це фортифікація, яка прикривала практично всі точки зі Сходу доступу до фортеці. Могли робити одразу 150 пострілів. Але найцікавіше, що ми перебуваємо на найнижчій точці — це понад 15 метрів від поверхні, яка над нами. Оце величезне склепіння. Фортифікації Барбакан і Бастіон були збудовані в XІV-XVІ століттях. Фортеця розвивалася, набирала м’язів, і, відповідно, збільшувала свою потужність проти ворога. Так ось, все це ми можемо простежити, побачити, і навіть доторкнутися до цієї історії розвитку фортеці саме у Меджибізькому замку", — розповідає Олег Погорілець.
За словами Олега Погорільця, у 2022 році фортецю відвідало 20 тисяч туристів. У попередні роки в середньому відвідуваність була 50 тисяч на рік. Туристичний сезон 2023 року у Меджибізькій фортеці відкриють з 22 квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
24 червня
13:00
28 травня
У Кам’янському продають легендарний завод: що він може
Новини компаній
17:00
21 березня
10:33
12 грудня 2023 р.
13:02
1 грудня 2023 р.
09:01
3 жовтня 2023 р.
16:54
29 вересня 2023 р.
live comments feed...