• Головна
  • В Ізяславі хочуть зберегти вулицю Валі Котика, а перейменування вулиць Матросова, Толстого вважають не на часі
12:51, 22 травня 2023 р.

В Ізяславі хочуть зберегти вулицю Валі Котика, а перейменування вулиць Матросова, Толстого вважають не на часі

В Ізяславі хочуть зберегти вулицю Валі Котика, а перейменування вулиць Матросова, Толстого вважають не на часі

Нещодавно в Ізяславській міській раді відбулось чергове засідання комісії з найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території громади.

Під час засідання комісії було розглянуто ряд пропозицій від громадськості щодо перейменування вулиць громади.

Зокрема,  члени комісії більшістю голосів прийняли рішення рекомендувати міському голові підготувати подання про перейменування вулиці Вокзальна в м.Ізяслав на честь Героя України Олександра Петраківського, інформують у міській раді.

Останнє питання порядку денного засідання стосувалось перейменування окремих вулиць/провулків міста, які запропонував у петиції керівник громадської організації «Заслав’є» Володимир Федотов. Проте за результатами проведення громадського обговорення  з’ясувалось, що жодне із звернень, котрі надійшли на адресу міської ради (як колективні, так і індивідуальні) не підтримує пропозицію автора петиції.

Автор петиції пропонує перейменувати вулицю Валі Котика на честь Героя України Олександра Петраківського. Та мешканці цієї вулиці відмовляються змінювати назву своєї вулиці, наполягаючи зберегти пам’ять партизана-підлітка, котрий допомагав оборонцям боротись із нацистами під час Другої світової війни.

Члени комісії підтримали пропозицію мешканців вищезгаданої вулиці, оскільки пропонується перейменувати вул. Вокзальна (значну більшу за розмірами та кількістю мешканців ніж вул. В.Котика) на честь Героя України О.Петраківського.

Що стосується зміни решти запропонованих автором петиції назв вулиць/провулків (Ломоносова, Матросова, Некрасова, Толстого, Тургенєва), то члени комісії прийняли рішення рекомендувати місцевим обранцям повернутись до цих питань після набрання чинності нового Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ізяслав #перейменування #декомунізація
live comments feed...