• Головна
  • У Шепетівській багатопрофільній лікарні працює сучасний кабінет комп’ютерної томографії
16:17, 24 травня 2023 р.

У Шепетівській багатопрофільній лікарні працює сучасний кабінет комп’ютерної томографії

У Шепетівській багатопрофільній лікарні працює сучасний кабінет комп’ютерної томографії

Отримати сучасну медичну послугу – комп’ютерну томографію (КТ) мешканці громади можуть у КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня».

Рентгенодіагностичне відділення нашого закладу обладнане високоякісним та сучасним комп’ютерним томографом Siemens Somatom go.All 32. Даний апарат було закуплено Медичними закупівлями України за кошти Державного бюджету та свою роботу він розпочав з жовтня 2021 року.

Проведення комп’ютерної томографії для хворих, що знаходяться на стаціонарному лікуванні, за призначенням лікаря є безоплатним для пацієнта та покривається за рахунок Програми медичних гарантій.

Також безкоштовно обстеження проводиться для пацієнтів, доставлених до лікарні бригадою екстреної медичної допомоги .

Якщо ж пацієнт за власним бажанням хоче пройти КТ, без направлення, тоді така послуга буде платною.

Обстеження проводить висококваліфікований персонал, а результат можна отримати за декілька хвилин.

Загалом від початку роботи кабінету КТ тут було проведено 6623 обстежень.

Комп’ютерна томографія (КТ) – це метод променевої діагностики, заснований на застосуванні рентгенівських променів. Комп’ютерний томограф являє собою спеціальну рентгенівську установку, яка обертається навколо тіла пацієнта і робить знімки під різними кутами. Зображення обробляються і підсумовуються комп’ютером. Комп’ютерна томографія заснована на вимірі і складній комп’ютерній обробці того, наскільки послаблюється рентгенівське випромінювання в різних по щільності тканинах.

Які протипоказання має КТ?

Основне протипоказання до проведення КТ – вагітність і вага пацієнта понад 150 кг. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовмісних контрастних засобів. При ниркової або печінкової недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.

Чи можна робити КТ дітям?

Дітям молодше 14 років комп’ютерна томографія виконується тільки за показаннями у випадку, коли неможливо підтвердити чи спростувати діагноз.

У Шепетівській багатопрофільній лікарні працює сучасний кабінет комп’ютерної томографії, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кт #лікарня #обстеження
live comments feed...