• Головна
  • Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC
технології
13:20, 17 липня 2022 р.

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC

технології

Найчастіше безконтактний зв’язок Near Field Communication (NFC) використовують для здійснення платежів

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-1

Ми звикли використовувати NFC для оплати. Але у технології набагато більший потенціал

Діапазон роботи NFC пристроїв становить від 4 до 20 сантиметрів. Це обмеження робить цю технологію передачі даних безпечнішою порівняно з іншими протоколами зв’язку, наприклад, Bluetooth – її активно застосовують у сферах, які потребують додаткового захисту даних, наприклад, переказу коштiв. Однак є багато інших галузей, де застосування технології не менш виправдане.

Контроль доступу

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-2

Багато виробників вже додали опцію безконтактного доступу до своїх автомобілів. Передбачається, що замість ключів водії використовуватимуть спеціальні брелоки з чіпом або програми на смартфоні з NFC. Наприклад, власники смарт-автомобіля Huawei можуть відкривати дверні замки, розблоковувати бортовий комп’ютер і запускати двигун свого авто за допомогою цифрових автомобільних ключів з підтримкою технологій NFC і Bluetooth. Вони зберігаються у програмі Huawei Wallet.

Iдентифiкацiя

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-3

Один із провідних роздрібних банків Іспанії — CaixaBank — відкрив «відділення майбутнього» у Барселоні та використовує технологію для ідентифікації клієнтів. Так, на вході вони можуть зареєструватися у спеціальному автоматі, просто приклавши до нього свій смартфон. Після цього фінустанова миттєво ідентифікує клієнта та попереджає відповідального менеджера про те, що його клієнт прибув.

Медицина

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-4

Під час епідемії Covid-19 дослідники з Університету Гранади (UGR) в Іспанії розробили та протестували маску із вбудованою міткою NFC. Безконтактний модуль з’єднаний з мобільним пристроєм і передає до спеціального додатка показання датчиків. Винахід повинен допомогти користувачам вчасно змінювати маску, щоб уникнути несприятливих наслідків для здоров’я при тривалій дії СО2.

Також за допомогою безконтактних брелок пацієнти зможуть швидше реєструватися в чергах та оновлювати список призначень. NFC можна використовувати в спеціальних датчиках для діагностики життєво важливих показників, а також передачі цієї інформації лікарям.

Торгiвля

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-5

Європейська мережа супермаркетів Ahold Delhaize ще кілька років тому оснастила стелажі із продуктами своїх магазинів у Нідерландах, Бельгії, Люксембурзі, Греції, Чехії, Сербії та Румунії цінниками із підтримкою NFC. Завдяки цьому технологічному рішенню покупці можуть дізнатися більше про товари та самостійно оформити замовлення на своєму телефоні.

NFC допомагає перевірити справжність продуктів – систему відстеження походження апельсинів розробив сицилійський постачальник Almaviva. Достатньо відсканувати мітку на ящику з цитрусовими, щоб зрозуміти, де вони вирощені. Також датчики полегшують митні процедури та контролюють стан та температуру апельсинів під час транспортування.

Обмін даними

Не тільки для платежів: 5 незвичних способів застосування NFC, фото-6

За допомогою NFC можна передавати фото та відео між смартфонами. І обмінюватись візитками на конференціях. Вчені навіть розробили NFC-подовжувач, який збільшує дальність безконтактного обміну даними.

Чіпи NFC змінили нашу звичну манеру взаємодії з навколишнім світом. Сьогодні ми швидше вийдемо з дому без гаманця, аніж без смартфона. Адже, крім своєї основної функції, їм можна сплатити покупки, відкрити автомобіль і розблокувати двері свого офісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...