• Головна
  • Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни
11:21, 19 вересня 2022 р.

Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни

Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни

Фахівці підрахували, скільки нині в середньому коштує приготувати борщ на родину вдома.

Загальна динаміка цін на продукти борщового набору

Вартість національної першої страви в Україні стає дедалі дорожчою. Багато інгредієнтів, що входять до складу червоного борщу, зросли в ціні: від незначних 7% до суттєвих 114%.

Більш ніж удвічі підскочила ціна на цибулю – на 114%, середня вартість якої у столичних супермаркетах становить 42,8 грн/кг. Така істотна цінова різниця пов’язана зі скороченням виробничих площ під цією культурою та різким зниженням урожаю цибулі.

Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни, фото-1

Водночас картопля в середньому подорожчала на 40%, морква – на 48%, а м’ясо свинини – на 30%. Також значно зросла ціна на томатну пасту – на 54%, станом на 31 серпня вона коштує в середньому 49,5 грн. за 350 г, тоді як у лютому ціна становила лише 32 грн. Зазначимо, що на полицях українських супермаркетів спостерігається відчутний дефіцит томатних соусів та пасти.

Майже зникла продукція вітчизняних виробників, таких як: “Чумак”, “Руна”, “Наш продукт”, “Помідора” тощо. Раніше були десятки видів томатної пасти у найрізноманітнішому фасуванні. Зараз, вважай, пощастило, якщо буде вибір хоча б між двома товарними позиціями. Причина на поверхні: Херсонська область, головний виробник помідорів, кетчупів та томатної пасти, знаходиться в окупації.

Найменше з борщового набору подорожчала олія – ціна зросла на 7%. Сметана з лютого до серпня підскочила в ціні на 32% і коштує в середньому 36 грн за 400 г у пакетованому вигляді.

Проте радують цінами капуста та буряк, які подешевшали на 1% та 41% відповідно.

Скільки коштує приготувати борщ на сім’ю

Для того щоб визначити вартість, за основу було взято найбільш класичний рецепт борщу з розрахунком на 3,5-4 літри.

Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни, фото-2

У результаті з’ясувалося, що станом на 31 серпня 2022 року каструля червоного борщу, об’ємом на 3,5-4 л, звареного за традиційним рецептом, у середньому обійдеться українцям майже в 144 грн, що на 27% дорожче, ніж у довоєнний період на 23 лютого та на 52% дорожче, ніж у серпні 2021 року. Собівартість пісної страви без м’яса в середньому становить 58 грн, що на 23% вище за вартість у лютому. Порівняно з минулорічною ціною у серпні вартість пісного борщу зросла майже вдвічі – на 90%.

Як змінилась вартість борщу в Україні за час війни, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борш #новини
live comments feed...