• Головна
  • На Шепетівщині 150-літній вітряк перетворився на музей
11:23, 8 листопада 2022 р.

На Шепетівщині 150-літній вітряк перетворився на музей

Споруда вітряка на краю села Клепачі, що на Шепетівщині, як вартовий. На Хмельниччині такі вітряки – величезна рідкість, бо є усього два: в Клепачах та в Гуті.

Вітряк в Клепачах височить уже понад півтора століття. Збудований, як кажуть, на семи вітрах. Місце, зізнаються в селі, предки вибрали дуже вдало: на справжнісінькому вітрогоні. Бо кілька метрів вбік – і вітру нема, а тут відчувається і в тиху погоду. Без перебільшення, цей вітряк для клепачан – оберіг села. Його своєчасно врятували від знищення, але шкодують, що свого часу не зберегли інших.

Висота вітряка – 12 метрів. А розмах крил – 16. Усередині – 2 поверхи.

На Шепетівщині 150-літній вітряк перетворився на музей, фото-1

Вітряк, до речі, обертався на 360 градусів. За допомогою 15-метрової колоди вітряк повертали у різні боки – ловили вітер в залежності від його напрямку. Усе продумано так, щоб вітряк могла обслуговувати одна людина – мірошник.

Нині крила вітряка стоять на гальмах. Але усі деталі справні – хоч і зараз до роботи.

Очевидці кажуть, що до 70-х років минулого століття у Клепачах було таких 4 вітряки. Нині ж – усього один. З цим вітряком у мешканців асоціюється чимало подій: тут призначали побачення, вперше цілувалися чи ховалися, щоб погратися в піжмурки… Недарма на гербі села зобразили саме вітряк. А нещодавно територію довкола вітряка обгородили та почали облаштовувати музей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вітряк #музей #Шепетівщина
live comments feed...