![](https://s.shepcity.com.ua/section/logo/upload/pers/279/logo.png?20240727)
18:21, 24 січня 2023 р.
Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час? Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?](/dist-assets/images/cap.jpg)
Ранок. На алейці, яка веде до центру, людей не менше ніж ввечері біля АТБ. Перехожим залишили вузеньку стежинку для проходу із широкого тротуару. Все інше встелене відрами з городиною, банками з молоком, сметаною, ящиками та навіть рибою.
Хтось з шепетівчан зупиняється, запитує ціну, а хтось проходить повз. Загалом покупців тут не бракує. Очевидно, що до стихійної торгівлі звикли - навіть попри те, що багато років це явище намагаються побороти.
У Шепетівці є близько чотирьох місць зі стихійною торгівлею. Про всі точки знають правоохоронці та інколи працюють з цими правопорушеннями. Що змінилось з початком повномасштабної війни та що роблять з торговцями зараз?
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-1 Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Стихійна торгівля пішла на спад?
Локації зі стихійною торгівлею шепетівчани спостерігають щодня. Це переважно на проспекті Миру та вул. Небесної Сотні. Варто додати, що з воєнним станом на порушників не закривають очі, але все марно. З ними продовжують проводити профілактичні бесіди, просять перейти на ринок та інколи складають протоколи. Торік навіть була зустріч з підприємцями які теж торгують на тротуарах. За результатами зустрічі була домовленість у відповідний термін перейти на ринок з облаштованими для цього прилавками. Але на їх місця стали інші.
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-2 Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Яку роботу проводять з торговцями?
Пані Світлана час від часу торгує на виході з супермаркету на проспекті Миру. Біля стільчика розкладає імпровізований прилавок, а на ньому — овочі, консервація та молоко. Весь товар жінка привозить з села. Зізнається, не боїться заборон, бо ж, мовляв, торгує дуже рідко.
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-3 Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
А хто мені що скаже? Я ж своє, не чуже продаю, - говорить жінка.
З власного спостереження додамо, жінка за якусь пару годину встигла продати товар й зникла. Та в інших точках стихійної торгівлі продавців містяни вже знають в обличчя. Наразі мова не про людей, які з рук торгують власно вирощеною городиною, а про "підприємців", які часто-густо закупляють товар на ринку і перепродують його на вулицях міста. Саме останніх називають перекупниками.
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-4 Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
Їм так легше. Стали на вулиці, після себе не треба прибирати, ніхто їх потім не шукає. Вони не несуть відповідальності за якість своєї продукції, не сплачують жодних податків. Вони ж підходять до поїздів і прямо з рук купують, не знаючи походження того товару. Роблять націнку, виходять з товаром і продають. Не може людина мати своє сільське господарство і сидіти отак зранку і до ночі кожен день. Людина, яка трудиться - не має на це часу, - каже шепетівчанин Олег Грищенко.
До слова, на порушників можуть скласти протокол за статтею 152 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.
Нагадаємо, що у Шепетівці визначені організовані точки продажу домашньою продукцією на продуктових ринках!!!
![Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-5 Стихійна торгівля у Шепетівці. Що змінилося за останній час?, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
Що про вуличну торгівлю думають шепетівчани?
Зі стихійною торгівлею в місті триває боротьба вже багато років. Думки шепетівчан щодо проблеми різняться. Як правило, більшість людей підтримує і шкодує торговців не підозрюючі навіть що деякі усе купують на "Привокзалці" і перепродують з націнкою. Мовляв, для останніх це єдиний спосіб підзаробити і прогодувати сім’ю. Інші ж скаржаться на те, що така торгівля ледь не на кожному кроці їм заважає. На один з таких дописів натрапили на сторінці у соц. мережі. Там шепетівчанка Людмила Івасюк обурилась тим, що стихійних торговців інколи “розганяють”. А далі посипався шквал критики й обурення. Частина користувачів висловились в підтримку “стихійників”, інші - проти них. Ось що пишуть шепетівчани:
- Доживете до їх років з пенсією в 3000 грн тоді будете обурюватися?!!
- Моя пропозиція до влади - не чіпайте людей, поки йде війна!
- А чому ці люди не йдуть на ринок і не торгують цивилізовано, а на запльованому асфальті?
- В Україні воєнний стан, а не «анархія - мати порядку»!! Порядок та Правила торгівлі продовольчими товарами і продуктами харчування - ніхто не відміняв!!
Друзі, а чи підтримуєте ви стихійну торгівлю на тротуарах у Шепетівці? Діліться своїми думками у коментарях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
24 червня
13:00
28 травня
У Кам’янському продають легендарний завод: що він може
Новини компаній
17:00
21 березня
10:33
12 грудня 2023 р.
13:02
1 грудня 2023 р.
09:01
3 жовтня 2023 р.
16:54
29 вересня 2023 р.
live comments feed...