![](https://s.shepcity.com.ua/section/logo/upload/pers/279/logo.png?20240727)
13:02, 10 травня 2023 р.
У Хмельницькій області діятиме програма із розвитку української мови
![У Хмельницькій області діятиме програма із розвитку української мови У Хмельницькій області діятиме програма із розвитку української мови](/dist-assets/images/cap.jpg)
Напередодні, 9 травня, на Хмельниччині побував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. За його участі та керівництва області, освітянської спільноти краю підписано Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Хмельницькій області на 2023-2025 роки.
Програма спрямована на видання книжок, розмовні клуби, створення цікавих локацій в різних сферах, що сприятиме підвищенню рівня володіння державною мовою громадянами України.
Серед основних цілей програми – координація роботи з впровадження норм законодавства щодо функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, а також сприяння розвитку української мови та культури на теренах Хмельницької області для формування свідомого та патріотичного громадянського суспільства.
“Хмельниччина стала 17-ою областю в Україні, де затверджено мовну програму. Кожна така програма – це посилення позицій державної мови в усіх сферах суспільного життя, в освіті, культурі, державному управлінні, медіа, у сферах обслуговування та транспорту тощо”, – зазначив Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, затвердження обласної програми – це потужний імпульс для утвердження української мови як державної, а також посилення контролю за дотриманням мовного законодавства в Хмельницькій області.
“Поділля бере активний курс на підтримку мовних ініціатив, на забезпечення мовних прав громадян України, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб”, – зазначив Тарас Кремінь.
Впровадження програми буде здійснювати Департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій та Департамент освіти та науки Хмельницької ОВА.
“Зараз ідеальний час, щоб нарешті остаточно поставити крапку в мовному питанні. Українська мова має бути скрізь і для всіх. Це наш маркер ідентичності та боротьби”, – наголосив перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
24 червня
13:00
28 травня
У Кам’янському продають легендарний завод: що він може
Новини компаній
17:00
21 березня
10:33
12 грудня 2023 р.
13:02
1 грудня 2023 р.
09:01
3 жовтня 2023 р.
16:54
29 вересня 2023 р.
live comments feed...