Лісовоз

Лісовози - це спеціальні грузові машини, створені для завантаження, розвантаження та доставки довгих брусів і інших видів сировини (гілки, щіпки).

Лісовози використовуються у лісовидобувних роботах, щоб оперативно перевозити вирубане дерево до точки його подальшої обробки. Це дозволяє забезпечити швидку обробку вирізаної деревини, перевозячи її до точок обробки.

Ці транспортні засоби можуть пройти навіть через важкодоступні ділянки шляху та легко маневрують на бездоріжжі. Вони мають спеціальний вантажний відсік, де завантажуються деревинні матеріали. Тут є спеціальні коніки для фіксації перевозимих брусів, що дозволяє безпечно та точно доставляти матеріали до місця призначення. Щоб отримати більше інформації про дану спецтехніку дивись посилання за яким отримуєте детальний опис про універсальний лісовоз із маніпулятором на базі КамАЗа.

Опис лісовоза та його конструкції

Лісовози мають наступні відмінні особливості:

 • База складається з грузової частини та надбудови. Багато виробників вже на початковому етапі обладнують свої шасі додатковою надбудовою.
 • Оскільки лісова техніка працює безпосередньо у лісі та постійно рухається по бездоріжжю, вона має великий просвіт, повний привід та блокування диференціалів.
 • Лісовоз обладнаний продольними лонжерами та ложементами (кониками), які кріпляться безпосередньо на раму автомобіля. Рекомендується придбати техніку, обладнану кониками з продольним переміщенням по рамі та додатковою фіксацією. Чим більше коників, тим надійніше транспортування деревини.
 • Перед кабіною автомобіля встановлюється спеціальна решітка, щоб не допустити зміщення матеріалу під час гальмування.
 • Автомобіль оснащений захисними кожухами, що запобігають пошкодженню рами лесовоза від гілок, каміння, льоду та інших факторів.
 • Більшість лісовозів обладнані гідравлічними маніпуляторами для погрузки-розвантаження сировини. Для цього на шасі встановлюється коробка відбору потужності та насос.
 • Ці автомобілі мають великий бак для пального, оскільки робота лесовоза потребує значного споживання пального.

Типи лісовозів

Лісовози поділяються за конструкцією та перевозимим вантажем.

 • Платформа з ложементами для перевезення.
 • Тягач - лесовоз, обладнаний спеціальним причепом, на якому розміщуються ложементи, що надійно утримують бруса.
 • Автопоїзд - найбільш вмісткий та міцний лесовоз з шасі та причепом, призначений для перевезення великогабаритних вантажів та надійного кріплення сировини.

По виду вантажу

 • Сортиментовоз, який дозволяє перевозити будь-який вид сировини від гілок до цілих брусів.
 • Хлістовози, які використовуються лише для перевезення довгих брусів до 6 метрів.

Часто використовуються сортиментовози з гідравлічними маніпуляторами, які механізовано завантажують сировину на платформу, що обов'язково має бути обладнана стійками та тросами.

Де купити лісовоз

Якщо ви бажаєте придбати якісний товар з усіма документами, ми рекомендуємо звертатися до офіційного дилера. Це юридична особа, що пропонує якісну нову спецтехніку та може надати гарантовані зобов'язання. Інколи вигідніше орендувати лісовоз. На сайті Spec Rental ви можете ознайомитись з найрізноманітнішою спецтехнікою, яка здається в оренду.

Переваги покупки в офіційного дилера

 • Ціна. Придбавши у офіційного дилера, ви не переплачуєте за товар, оскільки дилер реалізує спецтехніку безпосередньо від виробника, напряму та без посередників. У вартість товару входить доставка спецтехніки, зберігання та всі державні збори.
 • Гарантія якості. Увесь товар дилера має гарантію. Якщо ви помітите будь-який дефект у товарі, ви отримаєте його заміну без додаткових питань. Проте виробник просто не представляє низькоякісний товар, оскільки це може вплинути на його репутацію.
 • Сертифікація на кожний товар. Після передачі виробом дилеру, він сертифікує товар, підтверджуючи його тестування та високу якість. Достатньо перевірити сертифікат (офіційні документи) на продукт.

Як працювати на лісовозах

Спочатку на базу лесовоза та причепа розтягують сцепні ремені. Після цього гідравлічним маніпулятором відбувається точне завантаження сировини. Після завантаження бруси фіксуються кониками та додатковими кріпленнями, а тільки після цього сировину транспортують на склад або місце переробки. Після перевезення машиніст вивантажує усі бруси за допомогою гідравлічного маніпулятора.

Висновок

Лісовози є незамінними у сфері лісового господарства, забезпечуючи ефективне та швидке перевезення деревини та інших лісоматеріалів до місць подальшої обробки. Їхні технічні характеристики та різноманітні конструкції дозволяють пристосуватися до складних умов і забезпечують безпечну та надійну транспортування сировини. Купуючи лесовози у визначених офіційних дилерів, ви отримуєте якісний товар із гарантованою підтримкою та сертифікацією. Робота на лесовозах вимагає пильності та професійної вправності для безпечної та ефективної перевезення сировини.